Ana Sayfa » Belediyeler » İş dünyası seçim sonuçlarını değerlendirdi

İş dünyası seçim sonuçlarını değerlendirdi

İTO Başkanı Avdagiç: Türk halkı bir kez daha fırtınalı ve belirsiz yollar yerine, istikrarlı ve güvenli rotayı tercih etmiştir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın güçlü liderliğinde müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalıyız.

 
 
İş dünyası seçim sonuçlarını değerlendirdi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine ilişkin, "Türk halkı büyük sağduyusu ile bir kez daha fırtınalı ve belirsiz yollar yerine, istikrarlı ve güvenli rotayı tercih etmiştir." değerlendirmesinde bulundu. 

Avdagiç, yaptığı yazılı değerlendirmede, Türk halkının bu seçimle büyük ve lider ülke olma yolunda, çok önemli bir eşiği geride bıraktığını bildirdi.

Türk halkının büyük sağduyusu ile bir kez daha fırtınalı ve belirsiz yollar yerine, istikrarlı ve güvenli rotayı tercih ettiğini aktaran Avdagiç, seçim sonuçlarının ülkeye ve millete hayırlı olması dileğinde bulundu.

Avdagiç, Türkiye'nin tıpkı 1950, 1983 ve 2002 seçimleri gibi son derece önemli ve stratejik bir seçim dönemini başarıyla ve güvenle tamamladığını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

İş dünyası seçim sonuçlarını değerlendirdi

"Geçen 16 yılın tecrübesi ve ortaya konulan büyük başarılarla oluşan ekonomik birikim, artık Türkiye'yi yeni bir kulvara ve eşiğe taşımıştır. Bu eşik de 24 Haziran seçimleriyle birlikte başarıyla geçilmiştir. Tabiri caizse, 24 Haziran seçimleriyle Türkiye ekonomisi otoban hızına kavuşacaktır. Siyasal istikrarın olmadığı yerde ekonomik istikrarın ve güvenin olması mümkün olamaz. Türk iş dünyası olarak hepimiz bu yeni dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalıyız."

"GÜÇLÜ TÜRKİYE İRADESİ DAHA DA PERÇİNLEŞECEK"

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, seçimlerin, sandıktan çıkan sonuçtan bağımsız olarak, ülkenin demokrasi tarihi açısından yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geldiğini belirterek, ayrıca seçimlere katılım oranının yüksekliği ve seçimlerin kayda değer bir huzur ortamı içinde gerçekleşmesinin milletin ülke yönetiminde söz sahibi olmak adına güçlü bir irade ortaya koyduğunu gösterdiğini anlattı.

Olpak, "Halkımız, güçlü bir yürütme için iradesini Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için ortaya koyarken, meclisi de aynı yönde yapılandırdı ve siyasi istikrara tam not verdi. Umutların pusulalara işlendiği bugünün sonucu, güçlü yürütme ve güçlü meclistir." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin 95 yıllık siyasi geleneğinde, önemli bir kilometre taşını geride bıraktığını ve 16 Nisan referandumuyla hayata giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir sayfa açtığını aktaran Olpak, Cumhuriyetin kuruluşundaki güçlü Türkiye iradesinin, bu sistemle daha da perçinleneceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dünya liderlerinden tebrik mesajı

Olpak, bu değişimin, Türkiye için bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu seçimin kazananı, ülkemizi gelecek hedeflerine ulaştırmak için büyük bir irade sergileyen Türk milleti olmuştur. DEİK olarak, bu yeni dönemde de, her zamanki gibi, Türkiye'nin ekonomik gücünü tüm dünyada başarıyla temsil etmeye devam edeceğiz. Türk iş dünyasının tamamını buluşturan bir platform olarak, gerek yabancı yatırımların gerekse ülkemiz dış ticaretinin artması için yürüttüğümüz ticari diplomasi faaliyetlerini, daha da yüksek bir motivasyonla sürdüreceğiz. Daha da güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Seçim sonuçlarının hepimize hayırlı olmasını diliyorum."

"ADALET VE KALKINMADAN YANA OY KULLANILDI"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, halkın bu seçimde de güçlü Türkiye'den, güçlü liderden, istikrardan, adaletten ve kalkınmadan yana oyunu kullandığını belirterek, "24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri, diğer seçimler gibi çıktığımız güçlü Türkiye yolunda, bir duraktı ve bizler bu durağı sağ salim geçtik. Şimdi vakit, meselemiz Türkiye'dir diyerek ülkemiz için canla başla çalışma vaktidir." ifadelerini kullandı.

Kaan, seçim öncesi ve sırasında yapılan tüm siyasi manipülasyonlara ve seçim sonuçlarına dair tahriklere rağmen halkın vakur duruşu ve olgunluğu ile tüm dünyaya unutulmaz bir demokrasi dersi verdiğini kaydederek, Türkiye'nin bekası söz konusu olduğunda, nasıl tek yürek olarak birleşildiğinin kanıtlandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik eden Kaan, "Hem Cumhurbaşkanımıza hem de meclisimize, yeni icraat döneminde başarılar dileriz. Seçim sonuçlarına dair ayrıntılı bir analizi, kesin sonuçların açıklanmasına müteakip bir basın toplantısı ile ayrıca değerlendireceğimizi beyan eder yeni yönetim modelimizin memleketimize hayırlar getirmesini dileriz." değerlendirmesinde bulundu.

"BÜYÜK BİR SEVİÇLE KARŞILIYORUZ"

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz "Yapılan dev yatırımlarla ülkemizin kavuştuğu kazanımların ve dış politikadaki dik duruşun gelecek yıllarda da devam edecek olmasını büyük bir sevinçle karşılıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Kopuz, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, seçimler öncesi verdiği demeçlerde ve açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini açıkça beyan ettiğini anımsattı.

Ali Kopuz, "Necip Türk milleti, Türkiye'ye musallat olan küresel şer odakları ve onların içimizdeki iş birlikçilerine karşı, istikrardan, huzurdan, güvenden ve barıştan yana tavır koyarak yine güzel bir vatanseverlik dersi vermiştir." ifadesini kullandı.

Yapılan dev yatırımlarla ülkenin kavuştuğu kazanımların ve dış politikadaki dik duruşun gelecek yıllarda da devam edecek olmasını büyük bir sevinçle karşıladığını aktaran Kopuz, "Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a siyasi liderlerden tebrik mesajı

GÜÇLÜ BİR EKONOMİNİN ÖNÜ AÇILACAK

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu  Başkanı İbrahim Burkay, siyasi istikrarın güçlenmesinin, güçlü bir ekonominin  önünü açacağını belirtti. 

Burkay, yazılı açıklamasında, bugün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı  ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin demokrasi şöleni havasında geçtiğini  belirterek, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

Seçimlerin Türkiye'nin demokratik gelişimi ve ekonomik kalkınmasıyla  birlikte küresel gücünü arttırması adına dönüm noktası niteliğinde olduğunu  vurgulayan Burkay, yeni hükümet sistemiyle Türkiye için yeni bir dönemin  kapılarının aralandığını ifade etti.

Burkay, seçimler öncesinde Türkiye'nin istikrarına ve bağımsızlığına  yönelik girişimlerin Türk milletinin feraseti sayesinde yine boşa çıktığını  belirterek, "Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen ülkemiz 2018 yılının ilk  çeyreğinde yüzde 7,4'lük bir büyüme performansı göstererek OECD ülkeleri arasında  birinci sırada yer aldı. Milli ekonomi hamlesiyle her alanda daha iddialı bir  ülke konumuna geldik. 24 Haziran seçimleriyle bürokrasinin en aza indirgendiği bu  yeni dönemde hayata geçirilecek yapısal reformlarla ülkemiz hedeflerine daha  hızlı koşacaktır." ifadelerini kullandı.

ATO BAŞKANI BARAN'DAN ERDOĞAN'A KUTLAMA

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel  Baran, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim  başarısı dolayısıyla kutladı, "Milletimiz, sandıkta tüm dünyaya demokrasi dersi  verdi." ifadesini kullandı. 

Baran, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi  sonuçlarını değerlendirdiği yazılı açıklamasında, son dönemin en yüksek katılımlı  seçiminin gerçekleştiğine dikkati çekti. Milletin, özgür iradesiyle kendini  yönetecek Cumhurbaşkanını seçmek için oy kullandığını belirten Baran, sandıktan  demokrasi zaferinin çıktığını vurguladı.

Milletinin oylarıyla siyasi ekonomik tetikçilere en güzel cevabı  verdiğine işaret eden Baran, "Milletimiz, sandıkta tüm dünyaya demokrasi dersi  verdi. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle, Recep Tayyip Erdoğan'ın  Cumhurbaşkanlığında 2023 hedeflerine daha güçlü ve güvenli bir şekilde  ilerleyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

"BAŞARILI GEÇEN SEÇİM DÖNEMİNİN ARDINDAN..."

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet  Büyükekşi, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine ilişkin,  "Başarılı geçen seçim döneminin ardından ihracat ailesi olarak beklentimiz her  zamanki gibi istikrarlı bir 5 yıllık dönem ve hızlı karar alınmasını sağlayacak  yeni sistemin bileşenlerinin tam anlamıyla uygulanması olacaktır." ifadelerini  kullandı. 

Büyükekşi, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada,  milletin bu seçimlerde de iradesini ortaya koyduğunu ve tercihini istikrardan  yana kullandığını kaydederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve mecliste  çoğunluğu kazanan Cumhur İttifakı'nı tebrik etti.

Seçime katılan ve TBMM'de temsil şansı bulan siyasi partilere  başarılar dileyen Büyükekşi, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Erken seçim kararının, mevcut belirsizliğin ve yeni yönetim  sistemimizin tam anlamıyla uygulanması için gerekliliğine dikkat çektiğimiz gibi  bürokrasinin azaltılması başta olmak üzere yeni sistemin vadettiği yeniliklerin  de takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Başarılı geçen seçim döneminin ardından ihracat  ailesi olarak beklentimiz her zamanki gibi istikrarlı bir 5 yıllık dönem ve hızlı  karar alınmasını sağlayacak yeni sistemin bileşenlerinin tam anlamıyla  uygulanması olacaktır. Bizler de ekonominin en önemli aktörlerinden biri olarak  yeni yönetimle yapıcı ve uyumlu çalışmalarımıza devam edeceğiz."

"BU SONUÇLA ÜRETMEKTE İLGİLİ ENGELLERİN ÇOĞU KALKACAK"

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar  Doğan, gündem seçimken oyların yönünü değiştirmek isteyen dış güçlerin birtakım  algı operasyonları yaptığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Üçüncü dünya savaşı olarak nitelendirebileceğimiz ekonomi sıkıntıları  tüm dünyada yaşanıyor. Türkiye'de seçim ile aynı zamana denk gelmesi yaşanan  stresi daha da artırdı. Savaşlar artık top ve tüfekle yapılmıyor. Geldiğimiz  noktada ülke olarak bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımlarımızın, sahip  olduğumuz ekonomik istikrar ve büyümenin bundan sonra da aynı şekilde devamı  yönünde iktidara sahip çıkan halk, oyunlara aldırmadı. Edirne'den Ardahan'a  Cumhurbaşkanlığı sisteminin bu ülke için en uygun sistem olarak benimsendiğini  gösterdi. Artık milletimiz kilitlenen sistemlerle, geciken çözümlerle zaman  kaybetmek istemiyor."

Doğan, hükümetin özellikle iş adamlarına yönelik çalışmaları  artırmasını ivedilikle beklediklerini kaydederek, "Bu sonuçla üretmekle ilgili  engellerin çoğu kalkacak. İstikrarın devam ediyor olması projelerin  tamamlanmasıyla yeni projeleri de beraberinde getirecek. TÜMSİAD olarak iktidarın  sürüyor olmasını, isabetli bir karar olarak değerlendiriyor ve memnuniyetle  karşılıyoruz." değerlendirmelerinde bulundu.

"REFORMLARIN HIZLA GERÇEKLEŞTİĞİ BİR DÖNEM OLSUN"

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim  Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, seçimin kazananının hiç şüphesiz Türkiye ve ülke  demokrasisi olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"İnanıyorum ki bu seçim sonuçlarıyla yalın, sonuç odaklı ve sıkı  koordinasyon ile hareket edilerek ekonomik, sosyal ve siyasal atılım dönemi  yaşayacağımız şahlanış döneminin kapılarını aralıyoruz. Cumhurbaşkanımız  Erdoğan'ın ifade ettiği gibi kararların daha hızlı alınacağı, bakanlık  sayılarının 16'ya düşürülerek bürokratik işlemlerin hızla azalacağı ve kamunun  optimum verimliliğe ulaşacağına inandığımız bu yeni dönem milletimiz ve ülkemiz  için hayırlı olsun.

Herkesin yakından takip ettiği gibi uluslararası alanda Türkiye belli  çevreler tarafından kıskaca alınmaya çalışılıyor. Dolayısıyla özellikle bu  dönemde kararların milli bir mutabakat ile alındığı ve uzlaşı kültürünün ortaya  çıktığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetilecek olmamız milletimize ayrı  bir güven verecektir. Önümüzdeki dönemin ana gündem maddemizin ekonomik istikrar  olduğu, ihracat hedeflerimize ulaşabilmemiz için yapısal reformların hızla  gerçekleştirildiği bir dönem olmasını diliyorum."

"500 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT ARTIK EN ÖNEMLİ HEDEFTİR"

TİM Tekstil Sektör Kurulu Başkanı İsmail Gülle?, Türkiye'nin,  Cumhuriyet tarihinin en önemli seçim sınavından yüzünün akıyla çıktığını  belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Seçimlerin tamamlanmasıyla belirsizliklerin ortadan kalkacak olması,  ekonomimiz için de pozitif katkı sağlayacaktır. Türkiye bundan sonra daha hızlı,  daha yaratıcı daha verimli ve daha üretken olacaktır. Hedeflerimize ulaşmada ve  başarılı olmada hiçbir mazeretimiz olmadan daha fazla çalışmalıyız. 500 milyar  dolarlık ihracat hedefi ihracatçının artık en önemli hedefidir. Yeni Türkiye’nin  hedeflerini tutturmak ve Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için  daha çok çalışmalı, daha çok üretmeli ve daha çok satmalıyız."

"YÜKSEK KATILIM DÜNYAYA ÖRNEK OLMALI"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan,  yeni yönetim modelinin ilk seçimine halkın yüksek katılım sağlamasının dünyaya  örnek olacak bir davranış olduğunu bildirdi.

Halkın sorunlarına ve beklentilerine yönelik çözümü her zaman olduğu  gibi seçimlerde ve sandıkta gördüğünü kaydeden Bahçıvan, "Demokrasi adına bu,  önemli ve kıymetli bir toplumsal özelliğimizdir. Oluşan neticelerin hayırlı  olmasını diliyoruz. Yeni dönemde istikrarın her açıdan korunmasına önem verilerek  ekonominin ana gündem maddesi olmasını bekliyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.

 
 
25 Haziran 2018 Pazartesi 02:20
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Böyle bir Shengen ülkesi var: Lihtenştayn
Başkan Erdoğan: Bizim yapmamamız için hiçbir sebep yok.Trump'ın Venezuela'ya savaş nedeniBu adım diyaloğu engeller niteliktedir.35 kişi daha partilerinden istifa ettiCumhuriyet Savcısı’ndan tacizci kadın doktora görülmemiş ders!
Denizli Vali Yardımcısı İnan, Bursa’ya atandı
Eski CHP'li başkandan partiye ağır eleştiriBakanlık'tan Mavi Balina açıklamasıÖzel öğretim kursları gelecek yıl kapatılıyor.Maduro'ya destek için sokağa çıktılarTrump'tan Meksika duvarı sorununa 'Game of Thrones' göndermesi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:09
  • Güneş07:50
  • Öğlen13:29
  • İkindi16:25
  • Akşam18:48
  • Yatsı20:17
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1864 - CSS H.L. Hunley denizaltısı, bir savaş gemisi batıran ilk denizaltı oldu.
1867 - Süveyş Kanalı'ndan ilk gemi geçti.
1895 - Müziğini Çaykovski'nin bestelediği Kuğu Gölü Balesi ilk gösterisini Saint Petersburg'da (Rusya) yaptı.
1915 - Barbaros Hayreddin ve Turgut Reis muharebe gemileri, savunmaya katılmak üzere Nara'ya geldi.
1916 - Doğu cephesinde Ruslar, Muş'u işgal etti.
1917 - Hicaz Seferi Kuvvetler Komutanlığı'na atanan Mustafa Kemal, bu görevi kabul etmedi.
1920 - Osmanlı Mebuslar Meclisi, kabul ettiği Misak-ı Milli'nin basında yayınlanmasını ve bütün yabancı parlementolara bildirilmesini kararlaştırdı.
1921 - Ankara dışındaki İstiklal Mahkemeleri kaldırıldı.
1923 - İzmir'de, Cumhuriyetin 1. iktisat kongresi olan İzmir İktisat Kongresi düzenlendi.
1923 - Mustafa Kemal ikinci defa Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na seçildi. Meclis'e 7 işçi, 1 çiftçi kadın katıldı. Kapanış konuşmasını Rukiye Hanım yaptı.
1924 - Johnny Weissmuller, 100 yarda (91.4 m) serbest stil yüzmede 52-2/5 saniye ile dünya rekoru kırdı.
1925 - Aşar Vergisi kaldırıldı. Basın, aşarın kaldırılmasını büyük bir devrim olarak sundu.
1926 - Ankara'da Devlet Resim Sergisi açıldı, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal sergiyi ziyaret etti.
1926 - Medeni Kanun kabul edildi.
1930 - Türk Gazeteciler Birliği kuruldu.
1933 - Newsweek dergisi yayımlanmaya başlandı.
1934 - Avusturya'da sosyal demokratlar gösteri düzenlediler. Güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti; birçok gösterici öldürüldü. Hükümet sıkıyönetim ilan etti.
1935 - İstanbul'da kartopu oynanması yasaklandı.
1936 - Kızılmaske Lee Falk tarafından yaratıldı ve ABD'de yayınlanmaya başladı.
1939 - Hatay Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, Hatay kanunları olarak kabul etti.
1949 - Türkiye, Avrupa Kalkınması İcra Konseyi'ne katıldı.
1956 - Çoruh ilinin adı Artvin olarak değiştirildi.
1957 - Missouri'de (ABD) bir yaşlılar evinde çıkan yangında 72 kişi öldü.
1957 - Ordular arası futbol karşılaşmalarında Türk takımı rekor kırdı; Amerikan ordu takımını 19-0 yendi.
1959 - Başbakan Adnan Menderes ve beraberindekileri Londra'ya götüren THY'nin SEV uçağı Gatwick havaalanı yakınlarında düştü; Menderes kurtuldu, aralarında Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şerif Arzık'ın da bulunduğu 14 kişi öldü.
1961 - Türk ve Alman İş ve İşçi Bulma Kurumları arasında yapılan anlaşmaya göre; her yıl Almanya'ya çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 2-3 bir Türk işçisi gönderilmesi kararlaştırıldı.
1961 - Eski Sağlık Bakanı, İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar, Yassıada'da ifade verirken kalp krizi geçirdi ve öldü.
1962 - Hamburg'ta çıkan fırtınada 300'den fazla kişi öldü.
1967 - Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Feyzullah Ertuğrul'u Elazığ'ın bir köyüne atadı.
1967 - Kimi milletvekilleri Meclis'e gelen mini etekli kadınlardan şikâyetçi olduklarını bildirdiler.
1967 - Radyo sanatçılarının yürüyüş ve boykot olaylarından sonra TRT, sanatçı ücretlerine yüzde 150-200 arasında zam yaptı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Çetin Altan TBMM'de Adalet Partililere "Çoğunluğunuz var, ama ağırlığınız yok" dedi. Bunun üzerine kavga çıktı.
1973 - Petrol Ofisi genel müdürlüğüne bir kadın atandı. Şeyda Okyatmaz Türkiye'de ilk kez bu düzeye yükseltilen kadın yönetici oldu.
1977 - Ankara'da 50. Yıl Lisesi öğrencilerine ateş açıldı, bir kız öğrenci kalp krizi geçirip öldü.
1979 - İstanbul'da stokçulara baskınlar düzenlendi. Yüklü miktarda kahve, ampul, filtreli sigara ve margarin ele geçirildi.
1983 - Dört Filistinli gerilla Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden ikişer kez ölüme mahkum edildi. Filistinli gerillalar Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği'ni basarak iki güvenlik görevlisini öldürüp içeridekileri 45 saat rehin tutmuşlardı.
1984 - İşyerlerinden işçi çıkarmak, Sıkıyönetim Komutanlığı'nın iznine bağlandı.
1984 - Avusturya'da yapılan Avrupa güzellik yarışmasını Türkiye güzeli Neşe Erberk kazandı.
1986 - Barış Derneği davasından tutuklu 6 kişi tahliye edildi. Tahliye edilenler arasında Reha İsvan ve Gencay Şaylan'ın da yer alıyordu. Ali Sirmen, Erdal Atabek, Ali Taygun, Ergun Elgin, Hüseyin Baş, Orhan Taylan'ın tahliye talebi ise reddedildi.
1986 - İstanbul'da ünlü Bebek Belediye Gazinosu, yeşil saha açılması için yıktırıldı.
1987 - 12 Eylül askeri darbesinden sonra toplatılan 39 ton ağırlığındaki kitap, dergi, günlük ve haftalık gazete SEKA'da imha edildi.
1993 - Dev-Sol ve TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) üyesi 18 siyasi tutuklu, kazdıkları 35 metre uzunluğundaki tünelden yararlanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nden firar etti.
1993 - Somali'de görev yapan BM Barış Gücü UNISOM'un komutanlığına Korgeneral Çevik Bir atandı.
1994 - Demokrasi Partisi (DEP) Suruç İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Akpolat kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.
1994 - Özgür Gündem gazetesi bölücü yayın yaptığı gerekçesiyle 1 ay süreyle kapatıldı.
1994 - TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu Refah Partili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığının kaldırılmasını kararlaştırdı.
1996 - Cavit Çağlar'a ait Nergis, Yeşim ve Aksoylar Tekstil fabrikalarında çalışan 4 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.
1996 - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sabri Ergül, Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün kapısına, "Bu işyerinde işkence vardır" yazılı bir tabela astı.
1996 - Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov, Deep Blue adlı bilgisayarı yendi.
1999 - Fransa'nın başkent Paris'in 50 km yakınındaki tarihi kraliyet köşkü Rambouillet'de Belgrad hükümeti ile Kosovalı Arnavutlar arasında barış görüşmeleri yapıldı.
2000 - Microsoft, Windows 2000 işletim sistemini piyasaya sürdü.
2001 - Fischer ve Deppler, G-20 toplantıları çerçevesinde Türkiye'ye geldi".
2008 - Kosova, Sırbistan'dan ayrılarak tek taraflı bağımsızlık ilan etti.
 
Sayısal Loto
16.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071122303744
 
On Numara
11.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu01050713161725272930373940424562676869747578
 
Süper Loto
14.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu102628323440
 
Şans Topu
13.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu081517253014
 
Gazete Manşetleri
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent